Výroba zbraní - díl 5. - Štít

Jsme zpět s dalším návodem a tentokrát se nepodíváme jak efektivněji zabíjet ostatní, ale jak méně umírat a udržet tu naší slavnou "lajnu", tak pojďme na to...

K výrobě štítu budeme potřebovat:

- překližku - 8mm

- 3 kožené pásky na držadla

- vruty s kónickou (zapuštěnou) hlavou

- odpovídající podložky a matky

- mirelon

- pásku

- barvy

V první řadě je třeba rozmyslet si tvar a velikost štítu, nezapomeňte, že největší povolené rozměry jsou 50x60cm, nebo kruh průměru 55cm! Letos budeme chtít 100% dodržování pravidel, aby se nám zase neschovával nějaký Trpaslík za 2 metrovým štítem bez možnosti ho zasáhnout. :)

Požadovaný tvar si rozvrhněte, překreslete na překližku a vyřízněte přímočarkou, pak srazte trochu hrany a rohy úhlovou bruskou. Když máme základní korpus hotov, je třeba rozvrhnout kde budou madla, připravte si je z pásků z kůže, vezměte do ruky a najděte takovou pozici, aby vás štít správně kryl. Označte si místa pro šrouby a vyvrtejte díry, pak už do nich jen přišroubujte ony pásky. Nezapomeňte na podložky, jinak se kůže může vytrhnout. Nakonec doporučujeme zkrátit šrouby např. "flexou" tak, aby moc nevyčuhovali a třeba sami jsme si je nevrazili do oka.

Když máme hotové i držadla, je vhodný čas štít nabarvit. V klidu si s tím vyhrajte, ať v bitvě nevypadáte jako šašek, ale opravdový rytíř! Přidejte znak svého království, nebo svůj vlastní erb. Poté celou plochu štítu přetřete bezbarvým lakem, jinak se vám barva oloupe.

Poslední částí je měkčení hran, to udělejte jednoduše tak, že podélně rozříznete libovolný mirelon, nalepíte ho na hrany a přetáhnete páskou. Nejdůležitější je horní hrana, abychom si při urputném vykrývání nevyrazili sobě, nebo soupeři zuby a pak také boční hrany, kterými bychom mohli ohrožovat své spojence ve zmíněné "lajně".

Toť vše Strongholďáci, doufáme, že letos uvidíme nějaké krásné štíty a nezapomeňte, pozor na rozměry! :)

 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding