Jaké jsou tábory Stronghold?

Že nám často volají rodiče jaká je náplň tábora, naprosto chápeme, často se totiž setkávají s "tábory", kde děti celý den zcela bezprizorně bloumají střediskem, a tak nějak "tráví" prázdniny, akorát že mimo domov.. Tábory Stronghold jsou jiné, jsou zábavné, jedinečné a plné programu!

Účastníci Strongholdů odjíždí domů vyčerpáni. Vyčerpáni v tom smyslu, že zažili extrémně programově plných deset nebo sedm dní, že zažili hodinové bitvy, noční akce, že se na workshopech naučili žonglovat, vyrábět zbraně, stavěli hliněnou pec, že místo sledování filmů po večerech měli zajímavé tematické přednášky o středověkém životě, mučení, rytířích, zbraních... Zkrátka náplň Strongholdů je nesrovnatelná s náplní ostatních táborů...


Preciznost příprav

V srpnu končí táborová sezona a my již poslední srpnové dny sedáme na poradě nad Strongholdy na příští rok. Během roku se několikrát sjíždíme v různých sestavách z celé republiky, abychom nachystali jedinečný program, abychom Stronghold na příští rok udělali zase lepším, stavíme, řežeme, lepíme, malujeme, vymýšlíme, natáčíme.... Před každým turnusem máme nachystanou programovou nástěnku, kde je den po dni sepsán táborový program tak, že je den absolutně nabitý.


Celodenní program = program od rána až do noci

Ačkoli někteří jiní organizátoři táborů trpí dojmem, že program od devíti do čtyřech hodin lze nazývat celodenním, my máme jinou strategii, celodenní program u nás trvá od snídaně až do nočních hodin. Během snídaně se začíná vše rozjíždět, po snídani nastávají dpolední workshopy (lukostřelba, šerm, stavba dobývacích strojů, žonglování, výroba různých druhů zbraní, vaření...) a jelikož děti nejsou ráno zrovna akční, tak nebojové úseky, nácviky strategií pro bitvy, herní plán...Zkrátka se celé dopoledne děti nezastaví a tábor má pro ně i výbornou vzdělávací funkci. Po obědě samozřejmě následuje polední klid, kdy je ale pro zájemce možnost jít do bazénu, na hřište na fotbal, na beachvolejbal a pozor,mnozí chodí i na Dračí Doupě, kde můžou pro své vévodství získat nějaké to stříbro (případně také prohrát :-)). Nic však nebrání jednotlivým oddílům, které chodí na louku trénovat arény, bojové formace, někdo pracuje na své zbrani, či kostýmu. I v poledním klidu je tedy pro zájemce široká nabídka aktivit!


A odpoledne se to rozjíždí! Dlouhé bojové a strategické úseky, bitva o mostek, bitva o vlajky, bitva na otevřeném poli, obléhání pevnosti, transport truhly.. Jedná se o ty nejlepší táborové úseky, jaké kde děti můžou zažít, po bitvách se bojovníci přesouvají šouravým krokem na venkovní jídelnu, kde se odehraje herní plán, večeře, dá se chvíle na oddech a jede se znova! Vypalování pevností, hon na vlkodlaka, zapalování hranice pomocí zápalných šípů, kdy si ale vlastní oheň musíte ubránti před nepřáteli, pašování rakví, okrádání kupců...


A až padne tma? Vypalování vesnic, vyloupení kláštera, putování po zvuku umíráčku, špehování v nepřátelských pevnostech..

A co když je chvíle volna? Pak je možnost zaskočit na některou z přednášek, které se v režii našich vedoucích a za podpory dataprojektoru odehrávají v budově

Stronghold je opravdu jedinečný sou nápní...Hry

Našim hrám vždy předcházejí tematické povídky, které vpraví účastníky do děje a navodí tak správnou atmosféru, povídky které navazují na příběh.

Hry jsou zásadně hratelné, hry mají svůj cíl a smysl a zapadají do kontextu dne a tábora, jsou jasné, ale s otevřeným koncem, dáváme prostor spojenectvím, zradám, úplatkům:-) Navíc jsou hry na Strongholdu vždy velmi efektně doladěné. Hraje podkresová hudba, nocí se line světlo desítek loučí, využíváme ohňostrojů, masek a speciálního vybavení, o kterém se dočtete "ZDE"


Všechny hry se pro příští roky stávají pojmem, všechny se těší neobyčejné oblibě a přejeme vám slyšet ten radostný ryk, když se z povídky vyklube všemi tak milovaná, oblíbená a napínavá hra, ať už se jedná o denní, či noční misi...

Hry každoročně obměňujeme, zůstává jich jenom pár a ty zásadně inovujeme. Navíc vzhledem k precizně připravenému programu nám plány nezkříží ani špatné počasí :-)


 
STAN - dětské letní tábory, školní výlety, adaptační kurzy, teambuilding